برگزاری نخستین نشست داستان‌خوانی (گزارش تصویری)

۲۹ تیر ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۹ کد : ۸۸۴ اطلاعیه ها
نخستین نشست داستان‌خوانی روز دوشنبه مورخ ۲۸ تیرماه ۱۳۹۵ در تالار شهید باهنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد.

برگزاری نخستین نشست داستان‌خوانی

“ The Kugelmass Episode” اثر «وودی الن»

نخستین نشست داستان‌خوانی که به بررسی داستان کوتاهی از آثار وودی الن با عنوان

The Kugelmass Episode اختصاص داشت، روز دوشنبه مورخ ۲۸ تیرماه ۱۳۹۵، از ساعت ۱۴، در تالار شهید باهنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار شد.

در ابتدای برنامه، دکتر شهرام مدرس خیابانی معاون پژوهشی دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی، پس از خوش‌آمدگویی به حاضران، از سرکار خانم روحیه نظیری‌پور، عضو هیئت علمی دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی و همچنین از عوامل اجرایی انجمن علمی-دانشجویی دانشکده، که نقشی مهم در شکل‌گیری این گونه نشست‌ها داشته‌اند، تشکر و قدردانی کرد.

‌‌

سپس خانم نظیری‌پور از حاضران دعوت کرد تا ضمن قرار گرفتن در جایگاه، به ارائه خلاصه‌ای از زندگی نامۀ نویسنده، خود اثر و همچنین نقطه‌نظراتشان دربارۀ اثر بپردازند.

‌ ‌‌

در ادامه خانم نظیری‌پور برای آشنایی هرچه بیشتر حاضران با روش‌های تحلیل داستان، به روش‌های خوانش یک متن ادبی اشاره کرد. وی به توضیح و تفسیر واژه «کنایه» در ادبیات پرداخته و اضافه کرد که این واژه یکی از واژه‌های کلیدی در نقد نو است.

خانم نظیری‌پور اضافه کرد که یکی از روش‌های پی بردن به درون مایۀ داستان، تمرکز بر تنش‌های موجود در داستان است. استاد نظیری پور با اشاره به یکی از نکات کلیدی اثر، یعنی بحث درگیری‌ها و وابستگی‌های مادی در زندگی بشر امروزی، سخنان خود را به اتمام رساند.

در پایان دکتر شهرام مدرس خیابانی، ضمن سپاس‌گزاری از حاضران، از برگزاری این نشست‌ها در چهارمین دوشنبۀ هر ماه و از ساعت ۱۴ تا ۱۶ خبر داد.

گزارش: شهلا نصیری

عکس: شهلا نصیری و ارمین شایا

روابط عمومی انجمن: آرزو سالکی